Ana Sayfa EKONOMİ 21 Ocak 2019 686 Görüntüleme

450 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

Van'ın Başkale ilçesinde Güvenlik Güçleri yaptığı başarılı operasyon ile 450 Bin paket kaçak sigaraya el koydu

Ülkemize Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine Irak, Suriye sınırından sızdırılan kaçak sigaralar her gün sızdırılmaya çalışılmaktadır. Güvenlik Güçleri operasyon yaparak kaçak sigaranın önüne geçmeyi istese de hala her gün kaçak sigara ticareti yapılmaktadır. Kaçak sigaranın fiyatı neden ucuz diye soru soracak olursanız gümrükte üretici firmanın vergi ödememesi ve yasa dışı yollarla sigaraların çalınıp ülkemize sokulmasıdır cevabını verebiliriz. Şehir merkezlerinde Polis ekipleri dağlık bölgelerde ise Jandarma ekipleri yeni vurgun operasyonları yaparak kaçakçılığın önüne geçmeye çalışmaktadır. Bu bağlamda Van’ın Başkale ilçesinde de Polis ekipleri bir operasyon yaptı.

Van’ın Başkale ilçesinde Polis ekipleri uzun zamandır takipte olduğu kaçak sigara şebekesini çökertmek için sigaraların saklandığı depoya baskın düzenledi. Ekipler başarılı bir operasyon yaptı.

450 Bin Paket Sigara Ele Geçirildi

Van’ın Başkale ilçesinde yapılan operasyonlarda Polis ekipleri toplamda 450 bin paket kaçak sigara ele geçirdi. Ele geçirilen bu sigaralar imha edildi. Öte yandan Güvenlik Güçleri kaçak sigaraları kamyon hareket halindeyken yakaladı ve içindeki iki sürücüyü de tutuklayarak mahkemeye sevk etti.

Kaç 450 Bin Paket!

Polis ekipleri yaptıkları başarılı operasyon ile 450 Bin paket sigarayı imha etmiş olabilir. Ancak bu miktar size fazla gelmesin. Çünkü hala ülkemize her gün tonlarca ağırlıkta kaçak sigara sokulmaktadır. Bu sigaralar genelde Irak ya da Suriye’den gelmektedir. Oradan alınan ucuz sigaralar ile fabrikadan çalınan sigaralar ülkemize sokuluyor ve burada maliyetinin birkaç satına satılarak ticaret yapanına büyük paralar kazandırıyor