Ana Sayfa EKONOMİ 5 Aralık 2019 241 Görüntüleme

Türkler Geliştirdi, Dünya Devleri Sıraya Girdi!

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve 100 yerli ve milli kaynak kullanılarak üretimi yapılan ateşli silah teknolojisine farklı modifikasyon sistemi T61 görücüye çıktı. Yerli olan silah aparatına şimdiden çeşitli ülkelerden talepler geldi. ABD ve Çin de bu ülkeler arasında yer alıyor.
Tamamen kendi ekonomik gücümüzle ve kendi kaynaklarımız ile üretimi yapılan ateşli silah modifikasyon sistemi WATTOZZ T61 İn Tüm Özellikleri Sergilendi

Albayraklar Savunma Sanayi bünyesinde geliştirilen ateşli silah sisteminin susturucuya benzeyen bir görünüşü var. Kullanıldığı silahlarda atış sırasında tepme kuvvetini ve  silahı kontrol altına alabilmeyi yani şahlanmayı önlemesine ek olarak merminin çıkış hızını ve etki menzilini artırarak namlu alevini yok etme özelliği de bulunuyor.

Bu sistemin yalnızca kara savunmasında değil hava savunmasında da büyük katkılar sunabileceği belirtildi. Özellikle silahlı dronelarda kullanılan silahlara monte edildiğinde seri bir şekilde hedeflere tam isabet sağlayan atışlar yapabiliyor. Albayraklar Group Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, konu ile alakalı açıklamlarında 6 yıldır sektörün içinde olduklarını ve birçok proje geliştirdiklerini ve T61 i sektörde bir eksiklik olarak gördüklerinden dolayı geliştirdiklerini söyledi.

Ateşli dronelarda en büyük sıkıntının şahlanma ve geri tepme olduğunu belirten Albayrak, artık bu aparatla nokta atışı yapılabildiğini sözlerine ekledi.