Ana Sayfa SİYASET 12 Şubat 2020 675 Görüntüleme

Kılıçdaroğlundan Yürüyeceğiz Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 19 Mayıs'da yürüyüş yapacaklarını ve buna engel olunamayacağını belirtti

Yarın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere pek çok milletvekili ve genç Ankara’da yürüyüş düzenleyecek. Yürüyüş de her hangi bir alana saldırı yapılmayıp Güvenlik Güçlerine zor anlar yaşatılmayacak. Ancak Ankara Valiliği yaptığı son dakika açıklaması ile güvenlik gerekçesi nedeni ile CHP’nin aldığı yürüyüş kararının yapılmaması gerektiğini ve yürümek isterlerse Çevik Kuvvet ekiplerinin yürüyüşçüleri dağıtacağını açıkladı.

Ülkemizde son aylarda canlı bomba eylemleri bir hayli artmış durumda özellikle PKK ve IŞİD’in ilk hedefi Ankara’dır. Başkent’de kalabalık gruplar arasında patlatılan bombalar ile onlarca kişi hayatını kaybetmektedir. IŞİD kendini dinci bir örgüt gibi göstermekte ve dinsiz olanları ya da kendisinden olmayanları katletmektedir. Bilindiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi genel olarak solcu bir partidir. IŞİD’in tam tersi düşüncelerine sahip olan partiye örgüt tarafından saldırı yapılabilir.

Kılıçdaroğlu ”Vazgeçmeyeceğiz!”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamasında iki yıldır etkinliklerin aralıksız olarak Ankara’da yapıldığını ve bu senede Ankara’da yapılmak için her hangi bir engelin olmadığını belirtti. Ankara Valiliği her ne kadar 19 Mayıs yürüyüşünü güvenlik gerekçeleri nedeni ile iptal etmiş de olsa Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere pek çok milletvekili ve binlerce genç yarın Ankara’da toplanıp yürüyüş yapacaklar gibi görünüyor. Fakat Ankara Valiliği fikrini değiştirmeyecek gibi gözüküyor ve Çevik Kuvvet ekipleri yarın CHP’li grubu dağıtmak için biber gazı kullanabilir.

AA