Ana Sayfa SPOR 8 Nisan 2020 799 Görüntüleme

Beşiktaş Şampiyonluğunu Resmen İlan Etti

Beşiktaş Futbol Kulübü 2015 - 2016 Spor Toto Süper Lig'in bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu resmen ilan etti

Spor Toto Süper Lig’de takımların rakiplere ayak uydurması ve puan durumunun yavaş yavaş oturması ile şampiyonluk için Fenerbahçe ve Beşiktaş uzun süredir çekişiyordu. Hani takım şampiyon olacak diye sorular sorarken Fenerbahçe ligin bitimine son beş altı maç kalarken büyük hatalar yapmaya başladı. Üst üste aldığı yenilgiler ve beraberlikler ile puan kaybı yaşayan Fenerbahçe Beşiktaş ile arasında ki puan farkını kapatmaya çalışırken açılmasına sebep oldu. Ligin bitimine iki hafta kala Beşiktaş şampiyonluğu neredeyse garantilemişti. Matematiksel olarak garantilemek için bir maçı daha kazanması gerekiyordu. Bugün beşiktaş maçı kazandı ve şampiyonluğunu ilan etti.

Erken Şampiyon

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Beşiktaş kendi sahasında Osmanlıspor’u konuk etti. Tribünlerin tıklık tıklım dolu olduğu maçta bilet alamayan Beşiktaş seyirciler takımını stadyumun dışından destekliyordu. Maça iki takımda istekli başladı ancak Beşiktaş için bu maçı kazanmaları oldukça mühimdi. Eğer kazanırlarsa ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan edeceklerdi.

Maçın ilk dakikaları kontrollü bir oyun hakimdi ancak ilerleyen dakikalarda hemen Beşiktaş kontrolü ele aldı ve 21. dakikada korner’den attığı gol ile skoru 1 – 0 yaptı.

Aradan 3 dakika geçti. Osmanlıspor daha üzerinden golün şokunu atlatamazken sahneye yine Marcelo çıktı ve ikinci golünü atarak Beşiktaş’ı Osmanlıspor karşısında 2 – 0 öne geçirmiş oldu

Maçın ilk yarısı bu skor ile bitti. Ancak Osmanlıspor’un net gol fırsatı yakaladığını pek belirtemeyiz. Genel olarak topa hakim olan ve iyi performans gösteren takım Beşiktaş’dı.

İkinci yarının başlaması ile Beşiktaş henüz 48. dakikada bir gol daha buldu ve skoru 3 – 0 yaptı. Maçın bitimine az kala 74. dakika da Osmanlıspor golü attı ve skoru 3 – 1’e getirdi. 90 dakika bu süre ile sona erdi ve Beşiktaş şampiyon oldu