Ana Sayfa TEKNOLOJİ 24 Temmuz 2018 831 Görüntüleme

iPhone ve iPad’e Kablosuz Şarj Özelliği Gelecek

Apple aldığı karar ile iPhone ve iPad'lere kablosuz şarj özelliği getirecek

Teknoloji alanında en gelişmiş firmalardan bir tanesi Apple’dir. Özellikle akıllı telefon üretiminde en iyi firmalardan bir tanesi olan Apple yaptığı yenilikler ve kullanıcı desteği ile tüketicileri kendine çekmektedir. iPhone ve iPad’ler güvenlik açısından oldukça sağlam ürünlerdir. Her ne kadar resim, müzik ve dosya indirme ya da gönderme de cihazlar sıkıntılı olsa da (izin verilmiyor) kullanıcılar beğenerek tercih ediyor.

Kablosuz Şarj Özelliği de Gelecek

Apple telefonlarının daha çok satılmasını sağlamak için cihazlarına pek çok yeni özellik eklemektedir. Örneğin parmak izi okuyucusu, kameraların yakınlaşması, çekim kalitesi, hd ekran gibi pek çok özelliğin gelmesi ile cihazlar daha çok satılmaya başlandı. Şimdi ise kablosuz şarj özelliği gelecek. Bize göre oldukça iyi bir çalışma olacak. Çünkü şuanda en çok sorunlardan bir tanesi şarj aletlerinin çalışmamasıdır. Orjinal şarj aleti bozulduysa diğerleri pek düzen tutmamaktadır. Her ne kadar adaptör’de sıkıntı olmasa da kablolar sürekli büküldüğü ve kıvrıldığı için kolay bozuluyor.

Yeni teknoloji ile gelecek olan kablosuz şarj özelliği sayesinde kablo bozulmasına çare bulunmuş olacak.

12 Personel Alındı

Linkedln verilerine baktığımızda Apple’nin kablosuz şarj özelliği alanında uzman olan 12 kişiyi işe aldığını görebiliyoruz. Tabi ki herkes Linkedln profiline çalıştığı iş yerini yazmıyor yani sayı daha da fazla olabilir. Eski telefonlarda bu özellik olmasa da yeni telefonların ve iPad’lerin tamamına kablosuz şarj özelliği gelecek