Ana Sayfa TEKNOLOJİ 28 Kasım 2019 282 Görüntüleme

LEGO’nın Tesla Göndermesi!


Tesla’nın son yaptığı elektrikli pickup TeslaCybertruck için paylaşımlar son hız devam ederken buna kayıtsız kalmayan LEGO en ilginç ve ses getiren gönderme yaptı.

İlginç bir araç olarak gündeme düşen TeslaCybertruck alışılmış olanın dışında bir araç olarak gündeme geldi. Fazla köşeli olması ilginçliğini de artırmıştı. Bunun üzerine LEGO kolları sıvadı. Ve oldukça köşeli olan gövdesini LEGO’ya dönüştürmeye başladırlar. Cybertruck aracın en büyük özelliğinin kırılmaz cam olduğu öne sürüldü. Aracın test edilme ve gösterime sunulması sırasında, kırılmaz camını test etmek için yapılan ilk darbe ile kırılmaz denilen camın anında kırılması üzerine tepkilerden ziyade gülme konusu olarak ortaya çıktı. Ve bu olay kolay kolay unutulacak gibi değil. LEGO’nun da paylaştığı küçük ve sade bir Lego parçasıyla yapılan aracın Cybertruck’a yapılan eleştirilere bir yenisini kattı ve yüzleri güldürdü.

Normalde TeslaCybertruck için kullanılan camlar ciddi darbelere dayanıklıdır ve aracın ana gövdesini oluşturan yapı ise kurşun (9mm) geçirmez. Ama bazen böyle küçük aksilikler olmaktadır.